116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı

116.jandarma Alay Komutanlığı Yemin töreninden görüntü

116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Çanakkale İl Merkezinin içinde  Çanakkale-Bandırma karayolu( Balıkesir Asfaltı) üzerindedir.
Adres:116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı -Çanakkale
Telefon: 0286 212 31 61
Telefon :0286 212 31 62

Çanakkale İl Merkezinde bulunan 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına nasıl ulaşılır.

-İstanbul-Tekirdağ-Keşan güzergahından 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına gelmek isteyenlerin Çanakakle Boğazından Çanakkale’ye geçmeleri için değişik alternatif bulunmaktadır.

1. Altarnetif :Çanakkale İli Gelibolu İlçesinden feribota binerek Çardak Beldesine veya Lapseki İlçesine (her ikisi de Anadolu Yakası’nda)’ye ulaşıp oradan karayolu ile 30 km sonra 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı’na ulaşabilirsiniz.Bu yoldan gelirseniz hiç zahmet çekmeyeceksiniz. Çünkü Komutanlık yolunuzun üzerinde Çanakakle iline girdikten sonra bulunduğunuz yolun sağında karşınıza çıkacaktır.

2.Alternatif : Gelibolu’dan sonra Avrupa Yakası’nda güneye doğru devam ederek Eceabat İlçesine gelerek Eceabat İskelesinden kalkan Gestaş ‘a ait Feribotlarla Çanakkale Merkez İskelesine ulaşabilirsiniz.Ecebat -Çanakkale arası 25 dakikakadır. Çanakakle İsklesine ulaştıksan sonra İskelede ,gestaş gişlerine ,  iskelede bulunan güvenlik görevlelerine  Komutanlığın yerini sorarsanız size terif edeceklerdir.Komutanlık iskeleden yayan 20-25 dakika civarındadır.Buradan taksilere binip gitme imkanınızda vardır.Şehir içi Belediye otobüsleride çalışmaktadır.Belediye otobüslerine binebilmeniz için Kent Kart almanız gerekmektedir. Kent Kartı İskeledeki büfelerden alabilirsiniz.

3.Alternatif :Feribot kuyruğu çok uzun ise Eceabat İlçesinden biraz daha yol kat ederek Kilitbahir Köyüne gelerek buradan kalkan Özel Şirkete ait motorlarla Çanakakle Merkez İskelesine 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Gestaş Feribot sefer tariflerini görmek için tıklayınız

Gestaş Feribor ücret tarifesini incelemek için tıklayınız

Ankara -Çanakakle  arası  654 km (Güzergah: Ankara-Eskişehir-Bursa-Bandırma-Biga -Lapseki Çanakkale) Ankara ‘dan gelenler Çanakkale Otogar’ına gelmeden Yolun üzerinde bulunan Komutanlık önünde inebilirler

Bursa – Çanakkale: 272 km (Güzergah: Bursa-Karacabey-Bandırma-Biga-Lapseki Çanakkale)Bursa tarafından gelenler Çanakakel İline girdikten sonra yolun hemen  sağ tarafında kalan Komutanlığı göreceklerdir.

İzmir-Çanakkale: 320 km (Güzergah: İzmir-Ayvalık-Ayvacık-Ezine-Çanakkale) İzmir tarafından gelenler Çanakkale Otogarında indikten sonra yayan olarak 15 dakikada komutanlığa ulaşabilirler .Taksi ile gitme imkanı vardır.Belediye otobüsleri ile gitmek için Kent kart alınması gerekiyor.Asker ailesi iseniz  yürümenizi veya bir taksiye binmenizi tavsiye ediyoruz.

UÇAK İLE ÇANAKKALE’YE ULAŞIM
İstanbul (Atatürk Havalimanı)-Çanakkale uçak seferleri Türk Hava Yolları (THY) ile yapılmaktadır. İstanbul’a kadar uçakla gelip oradan da, THY İstanbul-Çanakkale uçak seferlerini saati dolayısı ile kullanmanız mümkün görünmüyorsa, Büyük İstanbul Otogarı’na metro ile ulaşarak gün boyu genellikle saatte bir seferi olan Çanakkale Truva Turizm veya Metro Turizm otobüsleri ile Çanakkale’ye ulaşmanız mümkündür.Havalanından özel bir taksi ile Komutanlığa  ulaşabilirsiniz.

İstanbul- Çanakkale/çanakkale-İstanbul Sefer uçak gün ve saatleri,Ücret ve telefon bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Hızlı Feribot + Karayolu İle Çanakkale’ye Ulaşım

İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale’ye ulaşım mümkündür. Bandırma’ya geldiğinizde hızlı feribotun Bandırma’ya varış saatlerine göre ayarlanan Bandırma – Çanakkale arasında çalışan otobüs firmalarından biriyle Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz. Bandırma Çanakkale arası 175 Km olup, seyahat süresi yaklaşık 2.5 – 3 saat arasındadır. Hızlı feribot için http://www.ido.com.tr/sitesinden hızlı feribot tarifesi ne ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bandırma’dan Çanakakle’ye otobüs veya otomobil ile gelecekseniz. Çanakkale İline girince Yolunuz üzerinde sağ tarafta bulunan komutanlığı göreceksiniz.

Çanakkale’yi (Anadolu yakasını daha detaylı alan) içine alan Karayolları Genel Müdürlüğü Haritasını http://www.kgm.gov.tr/harita1.asp?resim=14 tıklayarak karayolu durumunu inceleyebilirsiniz. http://www.kgm.gov.tr/harita1.asp?resim=1 ise daha çok Trakya ile Kocaeli, Yalova, Sakarya civarını (Kuzey Marmara Bölgesi’ni) detay olarak göstermektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s